Čaro fotografie - Klub nadaných detí

Klub nadaných detí Prešov
projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Klub nadaných detí
Prejsť na obsah

Čaro fotografie

Aktivity 2017/2018
V Klube nadaných detí Prešov spoznali čaro fotografie
Posledné septembrové stretnutie členov Klubu nadaných detí Prešov bolo venované fotografii. Čaro obrazu zachovaného vo forme fotografie predstavil prešovským nadaným deťom fotograf na slovo vzatý, Rajmund Petrík. Porotca celoslovenskej internetovej súťaže Fotografia očami detí si zaspomínal na svoje začiatky s fotografovaním, predstavil prácu fotografa a pripravil zaujímavé námety na fotografovanie pre malých nadšencov umenia.
Obraz vytvorený pôsobením svetla (fotografia) zaujal prešovské nadané deti počas stretnutia v Klube nadaných detí. Prehliadka fotografií prostredníctvom galérie celoslovenskej internetovej súťaže Fotografia očami detí predstavila netradičnú záľubu tisícov mladých fotografov z celého Slovenska. Tí fotografujú v mesačných kolách fotografie na rôzne témy. Fotografie prírody, miest, rôznych farieb, portrétov a zvierat priniesli nevídaný záujem aj počas stretnutia nadaných.
Spoznávanie krásy digitálnej fotografie spestrila návšteva fotografa Rajmunda Petríka zo Sabinova, ktorý sa v prvom ročníku spomínanej fotografickej súťaže stal jej víťazom. Aj keď sa v súčasnosti skončil 11. ročník Fotografie očami detí, Rajmund sa naďalej venuje fotografovaniu, tentokrát už profesionálne. Fotografické zábery, ktoré predstavil nasvedčujú, že to s fotografiou myslí vážne. Nemenej zaujímavým faktom je natáčanie videoklipov, či rôznych videí, ktoré priviedli Rajmunda medzi známych ľudí, osobnosti kultúrneho a spoločenského života.

V závere stretnutia s nádejným fotografom mali členovia Klubu nadaných detí Prešov možnosť zapózovať pred objektívom a zvečniť tak zaujímavé „momentky“.
Created with WebSite X5
Klub nadaných detí Prešov
Prvý Klub nadaných detí na Slovensku. Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným.
Koordinátor projektu
Mgr. Ľuboš Lukáč
učiteľ, špeciálny pedagóg
Tel. č.: 0918 640 971
Organizátor KND Prešov
Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Ul. SNP 15, 083 01 Sabinov
Návrat na obsah