Céčka zažili boom - knd

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Aktivity

Céčka zažili veľký boom v Klube nadaných detí Prešov

Plastové výlisky, ktoré boli pôvodne súčasťou záclon, či dekoračných závesov patrili medzi obľúbené hračky v 80. rokoch i začiatkom 90. rokov 20. storočia. Stali sa veľkou záľubou detí všetkých vekových kategórií. Nevídané  „šialenstvo“ tejto populárnej hračky detí a mládeže v Československu si predstavili na februárovom stretnutí deti z Klubu nadaných detí Prešov.

Módny doplnok, cenný zberateľský produkt, ale aj hračka detí – céčka. Plastové mini hračky v tvare písmena C s veľkosťou okolo 1 cm bolo možné pospájať, zahrať „čiaru“ i vymeniť za všeličo iné. Kúsok plastu sa kedysi stal neoficiálnou a „tvrdou“ menou. Céčka sa menili za žuvačky, retiazky, prstienky a neraz aj iné populárne hračky vtedajšej doby.

Prešovskí školáci z Klubu nadaných detí spoznali čaro céčiek v pesničke Michala Davida, súťažou zameranou na rýchlosť (spájanie céčiek), roztrieďovanie podľa tvarov a farieb, a napokon aj prostredníctvom rôznych súťaží o céčka. Štartovací balíček obdŕžali všetci a farebná hra začala. Všetci si vyskúšali netradičnú zábavku, ktorá kedysi upútala všetkých. Inak tomu nebolo ani v Klube nadaných detí Prešov.

Plastové dieliky rôznych farieb spestrili stretnutie nadaných detí. Priblížili záľuby rovesníkov spred desiatok rokov, ukázali na možnosť zahrať sa aj s pomerne lacnou a jednoduchou hračkou a v neposlednom rade priniesli chvíle zábavy aj bez počítačov, tabletov a mobilov.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky