Pesnička s Martinom Husovským - Klub nadaných detí

Klub nadaných detí Prešov
projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Klub nadaných detí
Prejsť na obsah

Pesnička s Martinom Husovským

Aktivity 2017/2018
V Klube nadaných detí zložili pesničku s lídrom Komajoty Martinom Husovským

Februárové stretnutie detí z Klubu nadaných detí v Prešove bolo venované hudbe. Nadané deti navštívil líder prešovskej hudobnej skupiny Komajota Martin Husovský.
Pesničky, rôzne tóny, tanec a zábava sprevádzali nadané deti z Prešova počas stretnutia v Klube nadaných detí. Úvodný mini koncert bol v réžii samotných školákov, ktorí neváhali  predviesť svoje muzikálne umenie.  Hru na hudobný nástroj jednotlivých členov sprevádzal potlesk a uznanie ostatných žiakov.

Neskôr sa školáci oboznámili s tvorbou prešovskej skupiny Komajota. Pesničky „Ráno v novinách“, „Sedem nocí“, „Mesto v nás“, či „Ukradnutý“ nie je potrebné predstavovať a potvrdili to aj nadané deti, ktoré tvorbu Komajoty poznajú. Nemenej zaujímavým projektom boli Uspávanky, ktoré vyšli Martinovi Husovskému na albume pre najmenších v spolupráci so sestrami Koščovými (Katkou a Veronikou, jeho manželkou). Rozprávanie o známom slovenskom spevákovi, klávesistovi a skladateľovi vystriedal úžas – Klub nadaných detí navštívil Martin Husovský.
Po úvodnom zoznámení sa s deťmi nasledovalo množstvo otázok. Rozhovory o muzike, úspechoch, rodine a samozrejme pripravovaných projektoch vystriedala výnimočná chvíľa – návrh na prípravu piesne o Klube nadaných detí Prešov. Martin vypočul prosbu a stretnutie detí sa zmenilo na malý orchester, množstvo spevákov a začala sa príprava pesničky o jedinečnom Klube nadaných detí.
Zložiť pieseň nie je jednoduché, no nám sa to podarilo (časť piesne). „Klub nadaných detí, čas ti rýchlo zletí. Nikdy sa tu nenudíš, všetky zmysly prebudíš...“. Pesnička už má svoj refrén a jej pokračovanie bude témou niektorého z ďalších stretnutí nadaných detí. Vytvoriť text piesne bolo pre deti výzvou a spolupodieľanie sa na hudobnej príprave zážitkom.
Created with WebSite X5
Klub nadaných detí Prešov
Prvý Klub nadaných detí na Slovensku. Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným.
Koordinátor projektu
Mgr. Ľuboš Lukáč
učiteľ, špeciálny pedagóg
Tel. č.: 0918 640 971
Organizátor KND Prešov
Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Ul. SNP 15, 083 01 Sabinov
Návrat na obsah