Robotické hračky - Klub nadaných detí

Klub nadaných detí Prešov
projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Klub nadaných detí
Prejsť na obsah

Robotické hračky

Aktivity 2017/2018
Roboty ovládli Klub nadaných detí v Prešove

Prvé stretnutie prešovských nadaných detí v novom roku ovládli robotické hračky. Workshop Klubu nadaných detí bol zameraný na programovanie a robotiku.
Programovanie, prezentovanie a získanie vedomostí a zručností žiakov základných škôl boli ciele, ktoré sa podarilo úspešne zrealizovať poznávaním „robotických strojov“. Jednotlivé stanovištia viedli skúsení vedúci prvého Klubu nadaných detí na Slovensku.

Robotické a digitálne hračky sú skvelou zábavou pre deti každého veku. Robotické hračky zabavia a sú účinné ako výučbové a vzdelávacie pomôcky.

Vo výučbovom bloku sa nadané deti zoznámili s jednoduchými robotmi, ktoré ovládali pomocou diaľkových ovládaní. Desiatky príkazov stačili na ovládanie chôdze, jazdy, zvolenia rýchlosti a rôznym schopnostiam určeným pre splnenie „misie“. Veľa zábavy zažili školáci prostredníctvom špeciálnych senzorov umiestnených na robotoch, niektoré robotické hračky dokonca vedeli rozprávať, spievať a tancovať.

Milovníkov elektrotechniky potešilo predstavenie elektronických stavebníc.
Vysoko funkčná stavebnica robotickej ruky s jednoduchou manipuláciou verne kopírovala reálny vzor. Pomocou robotickej ruky si nadané deti vyskúšali chytanie predmetov, prenášanie a otáčanie.

Ďalšou náučnou pomôckou bola plastová stavebnica, z ktorej vznikol robot na infračervené diaľkové ovládanie. Pohybujúci sa robot zvládal orientáciu v priestore a prevážanie vecí.

Zábavným spôsobom oboznámila deti so základmi robotiky experimentálna súprava. Po zostrojení vlastného robota sa deti naučili programovať jeho pohyb. Ten bol vďaka vymeniteľným častiam prestaviteľný. Robot slúžil ako detektor kovov a deti ho využili k rôznym zábavným činnostiam.

Workshop plný programovania robotických hračiek zažili nadané deti z Prešova vďaka daru štátneho tajomníka ministerstva financií SR Ing. Radka Kuruca, PhD., ktorý podporil Klub nadaných detí a venoval členom KND robotické hračky.
Created with WebSite X5
Klub nadaných detí Prešov
Prvý Klub nadaných detí na Slovensku. Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným.
Koordinátor projektu
Mgr. Ľuboš Lukáč
učiteľ, špeciálny pedagóg
Tel. č.: 0918 640 971
Organizátor KND Prešov
Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Ul. SNP 15, 083 01 Sabinov
Návrat na obsah