Tajomstvá planéty - Klub nadaných detí

Klub nadaných detí Prešov
projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Klub nadaných detí
Prejsť na obsah

Tajomstvá planéty

Aktivity 2017/2018
Tajomstvá našej planéty: Dinosaury
Členovia Klubu nadaných detí sa v piatok na svojom tradičnom stretnutí ponorili do dávnych vekov, do čias druhohôr, kedy žili dinosaury. Krátkymi informáciami si nielen zopakovali poznatky, ale niektorí sa dozvedeli kedy dinosaury žili, čo znamená slovo dinosaurus, čo sú to fosílie, či napríklad to, že sa dorozumievali revom.
Po úvodných informáciách a zároveň diskusii o tých pradávnych zvieratách sme si spravili krátky dinosaurí kvíz, kde deti asi najviac prekvapila informácia, že sfarbenie dinosaurov sa teraz už nedá zistiť, keďže pigment sa neuchoval a veda, ktorá skúma dinosaurov, ich stopy, fosílie sa volá paleontológia (väčšina tipovala archeológiu). A aby si ešte viac potrápili svoje hlavy, tak každý ročník mal svoj pracovný list s dinosaurou tematikou, či už to bolo počítanie, vybrané slová, rébusy alebo doplňovačky.
Prvý Klub nadaných detí na Slovensku vznikol v Prešove už v roku 2013. V novom školskom roku (2017/2018) však môžeme hovoriť o pokračovaní súkromnej iniciatívy prešovských učiteľov, ktorí zo záujmového útvaru vytvorili jedinečný projekt vzdelávania nadaných a talentovaných detí. Nadaným žiakom sa venujú celé roky, vzdelávajú a vychovávajú, nadanie a talent sú pre nich výzvou.
Created with WebSite X5
Klub nadaných detí Prešov
Prvý Klub nadaných detí na Slovensku. Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným.
Koordinátor projektu
Mgr. Ľuboš Lukáč
učiteľ, špeciálny pedagóg
Tel. č.: 0918 640 971
Organizátor KND Prešov
Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Ul. SNP 15, 083 01 Sabinov
Návrat na obsah