Talentovaný futbalista - Klub nadaných detí

Klub nadaných detí Prešov
projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným
Klub nadaných detí
Prejsť na obsah

Talentovaný futbalista

Aktivity 2018/2019
Talentovaný futbalista navštívil Klub nadaných detí

Októbrové stretnutie nadaných školákov z Klubu nadaných detí v Prešove malo „futbalový nádych“. Obľúbený (už nielen) chlapčenský šport – futbal, prišiel predstaviť mladý a talentovaný futbalista Dávid Scholtés. Študent Hotelovej akadémie  v Bardejove priblížil žiakom svoje začiatky, či ciele vo futbale.
Začínal s futbalom ako šesťročný. Odvtedy sa veľa zmenilo, no jedno ostalo naďalej aktuálne – pre splnenie svojho sna je ochotný urobiť všetko.

Skvelý futbalový talent Dávid si športový sen začal plniť už na základnej škole. Už vtedy hral futbal za Tatran Prešov, neskôr FAMT Prešov. Úspechy talentovaného futbalistu ho posunuli ďalej medzi športovcov z Bardejova. Momentálne si svoj sen plní vo futbalovom klube ŠK Odeva Lipany.

Množstvo futbalových zápasov má nadaný futbalista za sebou. Neoceniteľné skúsenosti načerpal z množstva tréningov, samotných zápasov, či sledovaním futbalu. Medzi najkrajšie spomienky na futbalovom ihrisku patria samozrejme tie víťazné. Najcennejší gól dal v zápase proti futbalovému ŠK Slovan Bratislava. Súčasťou futbalu sú výhry aj prehry, najviac teší, že tých výhier má nádejný futbalista za sebou viac.
Súčasťou rozprávania mladého futbalistu s malými školákmi boli rôzne futbalové zážitky. Spoločne prebrali množstvo zaujímavých tém: góly, futbalové ciele, sny, či rozhodovanie futbalových zápasov. Malých futbalistov zaujal recept na zaručený úspech. Každá snaha hráča spoločne s rozhodnutím trénera je vstupenkou do základnej zostavy. Netreba sa vzdávať, úspech zaručene príde.

Zdravie a uplatnenie sa vo futbale v Bratislave či za hranicami Slovenska sú smelé plány Dávida, ktorý nezabudol podotknúť, že štúdium na vysokej škole je jeho ďalším cieľom. Držíme palce, ďakujeme za stretnutie s deťmi prešovského klubu nadaných.
Created with WebSite X5
Klub nadaných detí Prešov
Prvý Klub nadaných detí na Slovensku. Projekt celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným.
KND Prešov
Čo bolo-KND
Koordinátor projektu
Mgr. Ľuboš Lukáč
učiteľ, špeciálny pedagóg
Tel. č.: 0918 640 971
Organizátor KND Prešov
Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Ul. SNP 15, 083 01 Sabinov
Návrat na obsah